Журналістика та ЗМІ в чеських вузах – куди піти вчитися?

Якщо ви прийняли рішення навчатися за кордоном, і освоїти там журналістську майстерність, то в Чехії вибір можна зробити на користь трьох державних ВНЗ: Карлов, Масарик і Палацький в Оломоуці. Звичного для нас факультету журналістики в Чехії не існує, дана спеціальність представлена ​​на факультетах філософії та соціальних наук.

Ви можете обрати з якої спеціалізації вчитися, буде це «Журналістика» або зовсім новий напрямок розвитку ЗМІ – «Медіа комунікації», яке передбачає не тільки роботу з радіо, телебаченням, друкованими виданнями, а й додатки для телефонів, комп’ютерні ігри тощо .

Щоб отримати диплом бакалавра, вчитися доведеться 3 роки, магістерська програма займе ще 2 роки і 4 роки – докторантура.

Навчання в Карловому університеті.

Факультет соціальних наук, Спеціальності «Журналістика» та «Медіа

комунікації ».

Це найстаріший університет Чехії. Даний навчальний заклад робить чималий акцент на налагодженні співпраці з найпрестижнішими закладами освітньої і наукової сфери.

Факультет соціальних наук був відкритий в 1990 році і майже відразу став одним з лідерів по кількості абітурієнтів за програмою – «Журналістика».

Навчання в Університет Масарика.

Факультет соціальних наук, Спеціальність «Медіа комунікації і

журналістика ».

Другий за величиною ВНЗ в Чехії. Університет не поділяє спеціальності на «Журналістику» і «Медіа комунікації», ці спеціалізації об’єднані. Вирізняльною рисою є комбінування, а саме, обираючи «Медіа комунікації і журналістику» обов’язково доповнити свою програму гуманітарною наукою, наприклад: «Іноземною мовою і літературою» або « Економікою підприємства”. По закінченню навчання випускникам вручають диплом відразу за двома спеціальностями.Навчання в університеті Палацкого в Оломоуці.

Філософський факультет, Спеціальності «Журналістика» та «Медіа комунікації».

Ще один найстаріший ВНЗ країни, що входить в п’ятірку кращих дослідницьких вищих навчальних закладів Чехії.

Університет надає право вибору – вивчати тільки журналістику, як окремий напрямок, або поєднати її з іншо. соціально-гуманітарною дисципліною.

Щорічно для студентів організовують практику в відомих редакціях, щоб освоїти майстерність журналістики в Чехії.

Безкоштовне навчання в університетах в Чехії дає право навчання за рахунок держави, для цього потрібно лише знати чеську мову та підтвердити це спеціальним сертифікатом.

Після навчання в Чеському університеті питання про працевлаштування у випускників не викликає проблем. Ще будучи студентами, багато хто з них отримують запрошення на роботу. Статистика працевлаштування в країні говорить, що 74% випускників знаходять роботу відразу після отримання диплому.

Зв'яжіться з нами