Як студенту полегшити собі життя в Словаччині?

Навчання в Словаччині – для іноземних студентів, в останні роки, є дуже популярним. Кінцева мета у абітурієнта може бути різною – отримати якісну освіту і рухатися далі; або ж залишитися на місці і робити кар’єру тут. Але так чи інакше можна виділити загальні рекомендації для тих, хто хоче не тільки розширювати кругозір і штурмувати навчальну програму, але і відчувати себе в незнайомій країні максимально комфортно.

Вивчити словацьку мову. Це основне правило для адаптації в суспільстві. По-перше, так ви будете розуміти побутову сторону значно краще. По-друге, навчання в більшості державних вищих навчальних закладів Словаччини для іноземних студентів на словацькій мові є безкоштовним. Для того, щоб досягти цієї мети, досить записатися на мовні курси і не боятися якомога більше контактувати з місцевим населенням.

Оформити ISIC. Це міжнародне посвідчення студента, яке дозволяє значно заощадити не тільки в Словаччині, а й ряді європейських країн на дуже багатьох речах – проїзних квитках, харчуванні, мобільному операторі; покупці книг, одягу, побутової техніки. Також за допомогою картки ISIC можна зі значною знижкою потрапити у всілякі музеї та поєднати приємне з корисним, посмакувати всесвітньовідомим відомим культурним спадком і отримати нові знання в тій чи іншій темі.

Влаштуватися на роботу. Освітня система в Словаччині влаштована таким чином, що у студента дійсно залишається час на щось ще, окрім навчання. Для студента завжди знайдеться місце з підробітком і непоганою погодинною оплатою, що дозволить вийти з режиму суворої економії.

Бути доброзичливим. Втім, це стосується кожного приїжджого в будь-яку країну. Перебуваючи на території іншої держави, ви потрапляєте в іншу культуру, вас оточують люди з іншим менталітетом, а деякі громадські установки можуть здатися незвичними. Однак тут прийнято саме так, а ваше завдання – познайомитися з місцевими засадами і правилами та рахуватися з ними. Словаки – дуже милий і доброзичливий народ, вони охоче підуть вам назустріч. Тут дуже люблять іноземних студентів і допомагають їм адаптуватися максимально швидко і з найменшими втратами. Чи будуть вони так себе вести, якщо ви продемонструєте байдужість або неповагу до їхньої культури? Зрештою, розглядати переїзд до Словаччини всього лише як засіб досягнення мети – це не погано, але однозначно погано не рахуватися з правилами, культурою і традиціями країни свого тимчасового і, в майбутньому, постійного проживання. З урахуванням всіх рекомендацій ваша адаптація пройде набагато швидше і легше!

Зв'яжіться з нами