Як стати юристом в Чехії

А ви знали, що у абітурієнтів, які прийняли рішення навчатися за кордоном, одним з найпопулярніших запитів в пошукових системах є «як стати юристом в Чехії»? Воно й не дивно. Юриспруденція вже довгий час є одним з найпрестижніших і високооплачуваних, а тому і затребуваних у молоді напрямків. До майбутнього фахівця пред’являють дуже серйозні вимоги, право він повинен знати ідеально. Слід розуміти, що з дипломом міжнародного зразка шанси отримати хороше місце значно зростають. Саме тому чеські вищі навчальні заклади найкращим чином підходять для цієї ролі. Адже зарплата юриста в Чехії безпосередньо залежить від того, де він отримав освіту. Незважаючи на те, що конкурс на вступ на правові факультети високий, результат вартий зусиль. За статистикою, близько 90% випускників отримують роботу в перший же рік після отримання диплома. Причому, як і в самій Чехії, так і країнах Європейського Союзу. Де можна отримати юридичну освіту в Чехії? Читайте наш огляд факультетів, які відкриють вам шлях до професії мрії.

Юридичний факультет в Карловому університеті. Це один з найстаріших факультетів країни, який був відкритий з самого першого дня заснування вузу, і один з найбільших сучасних юридичних факультетів в Європі. Вражає, чи не так? Після 5-річного навчання студент отримує ступінь магістра, а разом з нею можливість освоїти одну з вузькоспеціалізованих програм в докторантурі, наприклад, торгове право, екологічне право, кримінологія, криміналістка та багато інших. Навчання проходить чеською та англійською мовами.

Університет Масарика. Студенти, що проходять освітню програму на юридичному факультеті, отримують шанс пройти серйозну практику за підтримки куратора в адвокатській або нотаріальній конторі, в суді, прокуратурі, податковій інспекції ще в процесі навчання. Навчання триває також 5 років, після чого студенти можуть вибрати для навчання додаткові напрямки – від досліджень в галузі міжнародного права до державного управління вже в докторантурі.

Університет Палацького в Оломоуці. Незважаючи на те, що Оломоуц значно менший ніж Прага або Брно, його юридичний факультет не менше затребуваний. Практику студенти починають проходити з самого першого курсу і в цьому є безперечні плюси. Викладачі факультету підкреслюють, що дуже віддані ідеям цінності гуманності, чесності, демократії і громадянського обов’язку, які намагаються виховувати і в студентах.

Програм навчання всього три:

  • магістратура за спеціалізацією «Право»
  • бакалаврат за спеціальністю «Право в державному управлінні»
  • магістратура за спеціальністю «Європеїстика», тут робиться акцент на європейське право.

Західночеському університет в місті Пльзень. Пропонує п’ятирічне навчання в магістратурі за спеціалізацією «Право» та здобуття ступеня бакалавра за спеціалізацією «Державне управління». Докторантуру можна закінчити за наступними напрямками:

  • Цивільне право
  • Кримінальне право
  • Комерційне право

Мова навчання виключно чеська.

Адвокат, прокурор, суддя, юрисконсульт, експерт-криміналіст – професії, за якими можна працювати з вищою юридичною освітою, дуже багато. Кожен вибирає те, що підходить саме йому. Але так чи інакше професія такого роду завжди буде візитною карткою розумної, зібраної і успішної людини, яка вміє грамотно розподіляти час і ресурси.

Зв'яжіться з нами