Університет імені Масарика

Університет імені Масарика, який було засновано в 1919 році, пропонує навчання за широким спектром традиційних і новітніх спеціальностей. Вважається одним із найбільш швидкозростаючих університетів Європи та входить до списку найкращих університетів світу.

Університет складається з 10 факультетів, які надають можливість студентам обирати з 400 програм навчання. 30500 студентів, з яких 85% успішно працевлаштовані за спеціальністю.

ФАКУЛЬТЕТИ

Юридичний факультет

Юридичний факультет є однією з чотирьох державних юридичних шкіл у Чеській Республіці. Факультет можна охарактеризувати як: сучасний, динамічний, де основна увага приділяється викладацькій діяльності разом з науковими дослідженнями
та підготовці студентів до кар’єри в ряді галузей. Осередком освіти є освіта майбутніх юристів з акцентом як на набуття широкого спектру знань і навичок, так і на профілізацію вже під час навчання. Факультет пропонує студентам широкий спектр знань в рамках обов’язкових та обов’язкових-факультативних предметів, а також здійсненює десятки контактів із зарубіжними фахівцями та педагогічно-науковими установами як на індивідуальному, так і на інституційному рівнях. Юридичний факультет є закладом, що забезпечує чудові умови для навчання як для студентів, так і для викладачів.

Факультет природничих наук

Факультет природничих наук Університету Масарика пропонує навчання у галузі математичних наук, фізики, хімії, біології та наук про Землю. Факультет акредитовано на отримання 153 ступенів бакалавра, магістра та доктора, спрямованих на освіту, як професійних дослідників, так і майбутніх учителів загальноосвітніх шкіл. Традиційно висока якість освіти є предметом інтенсивної наукової діяльності, яка також є одним із пріоритетних напрямків факультету та забезпечує її постійне перебування на найвищому рівні в університеті.

Філософський факультет

Філософський факультет є одним із чотирьох основних факультетів Університету Масарика. Перші лекції тут були проведені у 1921/1922 навчальному році зі 128 студентами. З моменту свого заснування факультет розвивав переважно традиційні, гуманітарно-орієнтовані дисципліни (особливо історію, філософію та класичну філологію, крім того, слов’янську філологію, германську та романську), а також напрямки, які тоді репрезентували університетське середовище, нові напрямки досліджень (соціологія, психологія, мистецтвознавство, музика, наука). В сьогоденні на факультеті навчається 6678 студентів.

Педагогічний факультет

Педагогічний факультет розпочав свою роботу восени 1946 року як п’ятий факультет Університету Масарика. Основним завданням факультету як сьогодні, так і в минулому, є підготовка вчителів для дитячих садків, початкових класів, а в деяких областях і для середніх шкіл. Крім того, факультет пропонує дослідження в галузі спеціальної освіти та соціальної педагогіки. В сьогоденні на факультеті навчається 4800 студентів.

Факультет економіки та управління

Факультет економіки та менеджменту був створений у 1990 році та розпочав роботу у вересні 1991 року. За час свого існування він став популярним закладом і на сьогодні забезпечує економічну освіту майже чотирьом тисячам студентів, аспірантів та докторантів. Основним завданням факультету економіки та менеджменту є розвиток підготовки та наукових досліджень в галузі економічних наук. Факультет бере участь у дослідницьких проектах спільно з Фондом національної освіти, Фондом грантів для кожного, з Інститутом економіки та Інститутом теорії інформації та автоматизації Академії наук Чеської Республіки.

Факультет інформатики

Факультет інформатики був заснований у 1994 році як перший факультет такого роду в Чеській Республіці. Факультет пропонує максимально відкриту систему навчання, яка дозволяє студентам обирати та орієнтуватися на індивідуальні інтереси. Сьогодні, з постійно зростаючим інтересом до навчання, факультет забезпечує ІТ-освіту на всіх рівнях вищої освіти для 2000 студентів чеською та англійською мовами. На додаток до високоякісного викладання, провідні дослідження проводяться в майже двадцяти лабораторіях, часто у співпраці з промисловими партнерами факультету або компаніями, що базуються в науково-технологічному на території університету.

Факультет соціальних досліджень

Факультет соціальних досліджень був створений у 1998 році як самостійний факультет Університету Масарика. Факультет соціальних наук є кульмінацією багаторічного існування окремих дисциплін на факультеті мистецтв. Сам факультет соціології був створений ще у 1921 році – сьогодні це один із найстаріших закладів такого напрямку в Європі. За останні 20 років факультет встановив стандарти соціальних наук у Чеській Республіці, вплинув на рівень викладання соціальних наук і поглибив сферу досліджень у соціальних науках.

Факультет фізичної культури

Місія факультету – популяризація атрибутів здорового способу життя як необхідної частини життєдіяльності кожного. Факультет застосовує та розвиває знання про спортивну медицину, необхідні у сфері спортивної освіти, передає студентам новітні знання в галузі харчування та регенерації у спорті та повсякденному житті, готує кваліфікованих спеціалістів для освітньої діяльності в соціальній та рекреаційній сферах.

Інші університети

Зв'яжіться з нами