У Карлових Варах: 07.07.2019

у карлових варах

Що подивитися крім Праги: студенти МСМ побували в Карлових Варах

7-го липня студенти літніх програм Міжнародного Союзу Молоді здійснили поїздку у затишні Карлові Вари – чеське курортне містечко в парі годин їзди від Праги на автобусі, знамените своїм щорічним міжнародним кінофестивалем, останній з яких “54th Karlovy Vary International Film Festival” закінчився за день до нашого приїзду – 6 липня. Дуже шкода, що ми не потрапили на фестиваль, проте, радимо викроїти час і поїхати туди в наступні роки невеликою компанією вже на кілька днів, щоб мати можливість насолодитися всіма новинки кінематографа окремо від загальної екскурсійної програми.

Раніше місто називалося Карлсбад на честь Карла IV, який за легендами заснував тут першу лікарню після того, як поранився і випадково виявив цілющу силу місцевої води. Через пару століть в Карлсбаді був відкритий цілий санаторій, куди чехи, а пізніше і іноземці почали з’їжджатися, щоб покращити здоров’я знаменитою мінеральної водою – у ХVIII столітті місто відвідав сам імператор Петро Великий.

Увага! На екскурсії куратори закликали студентів не набирати воду з джерел в пластикові пляшки з-за специфічного складу води, який може не кращим чином прореагувати з пластиком і принести значну шкоду здоров’ю, – особливо, якщо вода пробуде там тривалий час. Якщо у вас не скляної пляшки, то кращий вихід – придбати прямо на місці, в одному з численних кіосків, піалу для води. Конструкція піали в той же час вбереже ваші зуби від контакту з водою.

Хоч містечко Карлови Вари й невелике, але дуже затишние і добре підходить для прогулянок пішки: наші студенти також пройшлися по вулицям з мінеральними джерелами – куратори провели студентів центром міста, вздовж річки Тепли, не оминули і Садову колонаду, де традиційно полюбляють фотографуватися молодята.

Дякуємо кураторам, гідам і усім студентам, що прийняли участь в екскурсії за те, що розділили з нами цю чудову поїздку! Сподіваємося, що Карлові Вари вам сподобалися і вам неодмінно буде хотітися повернутися в казкову атмосферу міста.

Фотозвіт “Поїздка у затишні Карлови Вари” ви можете знайти за посиланням нижче, а також частково в Інстаграм, где ми публікуємо останні студентські новини.