Стоматологія в Чехії ( вузи, іспити, перспективи)

Професія стоматолога дуже почесна, оскільки є завжди актуальною та затребуваною у суспільстві, а головне – гарантує стабільно високий заробіток та розвиток кар’єри. А ще стоматологія – одна з найпопулярніших спеціальностей у Чехії. Юних абітурієнтів приваблює не лише можливість у недалекому майбутньому отримати свій стоматологічний кабінет, а й той факт, що на стоматолога потрібно навчаються лише п’ять років замість звичайних шести, як у випадку медиків. До переваг також відноситься і той факт, що практичні заняття у дантистів починаються вже з першого курсу, без необхідності проходження спеціальних атестацій.

Загалом у Чеській республіці є п’ять міст, де можна опанувати професію стоматолога: Прага, Плзень, Брно, Градец-Карлов та Оломоуц. Незважаючи на, здавалося б, великий вибір місць для навчання, вступ на бажану спеціальність – справа нелегка, оскільки потребує завчасної старанної підготовки. Натомість тих обраних, які не бояться складнощів і відрізняються посидючістю та цілеспрямованістю, вже через п’ять років чекають успішна практика та висока зарплата, яка дозволить вже з такого юного віку створити надійний фундамент вашого фінансового добробуту. До того ж у країні, де так багато україномовного населення, бути лікарем, який говорить не тільки чеською, а й українською мовою — дуже й дуже вигідно, тому що ім’я хорошого фахівця передаватиметься по сарафанному радіо, і ви зможете зібрати вражаючу базу лояльних пацієнтів, які роками звертатимуться лише до вас.

Для вступу на стоматологію необхідно скласти іспит у формі тесту – з фізики, біології та хімії. Ну і, зрозуміло, для більшості факультетів необхідно підтвердити знання чеської мови на рівень С1, який цілком реально освоїти за рік навчання на мовних курсах.

Якщо ви вирішили бути стоматолога, то готуватися до вступних іспитів необхідно розпочинати вже з 10 класу. Рівень підготовки в чеських гімназіях з необхідних предметів досить високий і, щоб змагатися з носіями мови, потрібно напрацьовувати фундамент знань. Втім, як відомо, вчення та праця все перетруть! Найстаранніших абітурієнтів не злякають жодні труднощі та конкуренція!

Зв'яжіться з нами