Стипендії в Чехії

У Чехії стипендії доступні навіть іноземним студентам, хоча часом вони навіть не знають, що можуть претендувати на ту чи іншу фінансову компенсацію. Якщо іноземні студенти вже навчаються в Чеській Республіці, вони мають рівні шанси отримати будь-який тип стипендії, пропонований на певному факультеті, на тому ж рівні, що й їх чеські колеги. Кожен студент отримує певну фінансову підтримку (“ubytovací stipendium” або “stipendium na podporu ubytování”) від державних університетів (від 17 до 45 євро на місяць), що достатньо для того, щоб покрити деякі базові потреби, таких як поповнення карток громадського транспорту чи заплатити за мобільний зв’язок. Крім того, для міжнародних студентів можуть бути надані додаткові гранти, якщо вони демонструють хороші оцінки та мотивацію до навчальних та кар’єрних цілей.

Звідки ж взяти цю інформацію і яку стипендію особисто ви можете отримувати, навчаючись в своєму університеті? Давайте детальніше розглянемо їх види:

Стипендія на житло

Така стипендія існує в усіх державних ВНЗ в Чехії, тому обов’язково спитайте про такую можливість у своєму університеті. Бланк заяви зазвичай можна знайти в електронній системі свого ВНЗ в своєму профілі. Така стипендія виплачується не раз у місяц, а зазвичай одразу за дейякий період навчання.

Премія за академічні досягнення

Ця стипендія надається студенту за конкретні досягнення в науково-дослідницькій діяльності. Ця нагорода підкреслює якість та важливість внеску студента в науку, який вже використовується на практиці. Згідно зі статистикою, ця стипендія присуджується 10 відсоткам студентів, що слугує їм хорошою мотивацією щодо досягнення своїх цілей у науці.

Стипендія за високі досягнення

Ця стипендія присуджується студентам відповідно до середнього балу, класифікаційного рівня, стандартизованих балів тесту чи інших подібних критеріїв. Ця премія коливається від 300 до 8000 крон (приблизно від 15 до 350 євро). Для отримання цієї стипендії студенту необхідно досягти середнього балу, встановленого університетом.

Цільові стипендії

Студенти, які працюють над різними науково-дослідними проектами чи іншими заходами у співпраці з університетом та іншими організаціями, можуть подати заявку на отримання цієї стипендії. Це фінансова компенсація на відшкодуванні витрат, пов’язаних з участю у таких навчальних заходах, як конференції чи наукові змагання за межами Чеської Республіки. Крім того, дуже важливо знати, що приватні університети надають своїм студентам можливість подавати заявки на стипендії в Чехії, включаючи часткові відшкодування витрат, пов’язаних з процесом навчання. Сюди також відносяться грантові програми на дослідження.

Мотиваційні стипендії

Студенти, що отримали подяку за видатні академічні досягнення, або приймали участь у академічних конкурсах, наукових проектах та, можуть отримати мотиваційну стипендію. У цьому випадку сума стипендії становить до 30 000 крон (більш ніж 1000 євро).

Наші фахівці Міжнародного Союзу Молоді можуть додатково проконсультувати вас щодо різних типів стипендій та вимог університетів, так само як і відібрати найкращі освітні програми і для вас.

Зв'яжіться з нами