Старе місто Прага: 16.07.2019

старе місто і карлів міст

Перший крок до того, щоб дізнатися Прагу зсередини

16 липня студентів літніх програм Міжнародного Союзу Молоді чекала пішохідна екскурсія по Празі до Старого міста, а також на Карлів міст. Якщо ви, як і наші студенти, приїхали в Прагу вперше, то без такої екскурсії вам ніяк не обійтися – це серце і душа міста, які ви не пізнаєте в повній мірі, якщо не відвідали Старомістську площу і найвідоміший міст в Празі, який заклав ще сам Карл IV!

Разом з кураторами студенти почали дослідження міста з правого берега річки Влтави, на якому розташувалися основні визначні пам’ятки. Раніше ми вже були на оглядовій екскурсії на теплоході, звідки відкривався чудовий вид на обидва береги, але сьогодні настав черед зануритися в головні краси міста “з головою” і послухати цікаві історії від гіда, щоб краще зрозуміти специфіку Праги і її історію.

Почнемо з того, що Прага колись була центром фінансового життя середньовіччя, на Старомістську площу якої з’їжджалися купці з інших країн, щоб продати або придбати вигідний товар. Сьогодні площа перетворилася на суцільне естетичне і смакове задоволення для туриста: тут і катання на конях, і вуличні музиканти – не прості, а зі спеціальним дозволом від муніципалітету, і численні кіоски з ароматною випічкою – трделнікамі, обвалені в цукрі і горіхах.

Також окрему увагу студенти приділили розташованим на площі Тинському храму, Громадському будинку, Рудольфінуму і найвідомішому спорудженню не тільки в Празі, а й за кордоном – Празькому орлое, знаменитому годиннику, спроектованому і побудованому ще в середньовіччі. Крім краси, механізм несе ще й практичну користь – вони вказують не тільки час, але і безліч інших астрологічних і календарних подробиць.

Після площі студенти попрямували слідом за екскурсоводом, щоб потрапити на Карлів міст, звідки відкривався чудовий вид на річку. При бажанні і наявності часу, тут можна замовити портрет або карикатуру у місцевих художників, які постійно сидять на мосту, придбати собі сувеніри або просто загадати бажання біля статуй, які можна знайти, слідуючи за натовпами туристів.

МСМ сподівається, що ваше перше знайомство з Прагою виявилося приємним і з такою ж зацікавленістю ви продовжите вивчати інші краси і визначні пам’ятки чеської столиці!