Старе місто: 02.07.2019

старе місто мсм

Гуляємо по популярному туристичному маршруту і загадуємо бажання

2 липня біля студентів літньої програми МСМ відбулася екскурсія по Старому місту і Карлову мосту, на якій хлорці та дівчата дізналися, що Старе місто було побудоване навколо історичної ринкової площі – центром уваги середньовічних іноземних купців. Зрозуміли, чому місто Прага отримав саме таку назву – від чеського слова “prah” (поріг), ознайомилися з історією ринкової площі, а також першого університету в Празі – Карлова університету, який на сьогоднішній день вибився в лідери в рейтингу світових вузів за якістю навчання і куди також можуть поступити студенти річних програм МСМ, якщо докладуть достатньо зусиль і проявлять старанність при підготовці!

Якщо говорити про Староміську площу, на яку ми попрямували спочатку, то перше, що спадає на думку – атмосфера різдвяних свят, які щороку проводяться на площі і збирають натовпи туристів, які купують сваржак – традиційне чеське вино, що нагадує глінтвейн, а також інші ласощі. Але в цей літній день студенти могли прогулятися вздовж безлічі кіосків, що пропонують традиційні чеські солодощі та солоні закуски, послухати вуличних музикантів, а також, крім Тинський храму, подивитися на величний “Празький Орлой” – красивий баштовий годинник, побудований ще в середньовіччі, який показує не тільки поточний час, але містить і астрономічний циферблат, де можна дізнатися час сходу і заходу Сонця, положення Сонця і Місяця серед сузір’їв, фази Місяця, і навіть календарний циферблат, що показує день і місяць року, який сьогодні день тижня і багато інших подробиць. Затримавшись у годин до бою курантів, можна побачити як рухаються характерні фігурки, які потім знову ховаються всередині будівлі.

Зовсім недалеко знаходиться історичний Карлів міст, який з’єднує Старе місто і Малу країну, де зазвичай збираються художники, карикатуристи, а також продавці прикрас ручної роботи. Зрозуміло чому, адже Карлів міст – одне з найбільш відвідуваних туристами місць у Празі. За легендою перший камінь для будівництва моста поклав сам Карл IV в 1357 році. До речі, точний час і дату вибирали астрологи за спеціальними розрахунками, щоб міст простояв як можна довше і був досить міцним, щоб пережити всі катаклізми і історичні події.

Висловлюємо подяку ексурсоводу, кураторам, а також нашим дорогим студентом за проявлену цікавість до історії Праги і гарний настрій!