Собор святого Віта

Неможливо залишитися байдужим до пам’яток Чехії! Мальовничі ландшафти, створені самою природою, предмети мистецтва і, звичайно ж, незвичайні архітектурні споруди, в яких відображена багата історія держави. Численні, в тому числі і сумні події, які довелося пережити Чехії, перш ніж стати справжнім культурним спадком сучасної цивілізації, залишили слід в містобудуванні у вигляді готичного стилю.

Трохи похмурі, але в той же час неймовірно красиві костели, служать прикрасою того чи іншого міста і є притулком для релігійних людей, просто заворожують. Однак найвеличнішим і неймовірним по праву вважається собор святого Віта в Празі.

Ця унікальна споруда вражає уяву. Почати варто з того, що розміри собору настільки великі, що його видно практично з будь-якої частини Праги, подивитися на панораму якого можна піднявшись на одну з двох величних веж. Собор володіє великим старовинним дзвоном, вік якого становить понад 500 років і має вагу в 15 тонн.

Внутрішнє оздоблення – справжній витвір мистецтва. Чудові вітражні вікна, такі характерні для готики, переливаються всіма кольорами веселки,  особливо в сонячні дні; стрілчасті арки, з яких складається внутрішня частина собору, візуально збільшують простір; прекрасні капели з вівтарями і орган – все це доступно для туристичних оглядів. Собор святого Віта є чинним, в ньому регулярно проводяться служіння і таїнства, а також духові органні концерти, що зачіпають найтонші струни людської душі.

Заходи особливої ​​значущості проходять в соборі за спеціальним розкладом, звірятися з яким слід заздалегідь. Побувати на них – це подарувати собі просто незабутні відчуття і спогади.

Собор святого Віта – справжня гордість Чехії, яку гідно оцінить кожен, хто хоча б раз побував в цій дивовижній країні.

[contact-form-7 404 "Not Found"]