Скільки грошей потрібно на життя у Чехії?

Чехія є країною з найнижчими цінами в Європі, причому з високим показником рівня життя. Саме тому сюди не одне десятиліття з’їжджаються іноземці з усього світу. Хтось починає своє знайомство з Чехією зі студентської лави, а хтось переїжджає сюди з метою роботи, але так чи інакше всі заздалегідь ознайомлюються із порядком загальних витрат, які очікують на них після приїзду.

Житло.

Перед тим, як переїхати до Чехії, потрібно визначитися, де ви хочете жити, в гуртожитку з кількома сусідами або в окремій квартирі.

Оренда житла у Празі на порядок вища, ніж у провінційних містах. Також ціна залежить від району столиці. Наприклад: однокімнатна квартира в спальному районі столиці в середньому коштуватиме €350-400 на місяць, а в центрі близько €600, до цих цифр потрібно додати вартість ЖКГ. Гуртожиток для студентів в Празі буде коштувати приблизно €170-200.

Харчування.

Ціни на продукти харчування в Чехії є цілком привабливими. Безумовно, порядок витрат першочергово залежатиме від ваших переваг, але в цілому продуктовий кошик на місяць для сім’ї з двох осіб можна сформувати на суму в €200.

Якщо захочете пообідати в ресторані, то ситний обід у Празі чи Карлових Варах обійдеться вам у €7-10, при цьому всі заклади надають обіднє меню щодня за нижчими цінами. Але ж іноземці, які проживають на довгостроковій або постійній основі, в Чехії знаходять і більш демократичні заклади, осторонь туристичних маршрутів, де смачний обід коштуватиме близько €4.

Більшість студентів користуються перевагою свого статусу та обідають у вузівських їдальнях, що обходиться їм значно дешевше. За €3-6, залежно від обраних страв, на вас чекає комплексний обід.

Транспорт.

Громадський наземний транспорт у Празі – це трамваї та автобуси, підземний – метро. Одна поїздка, незалежно від кількості пересадок, тривалістю 30 хвилин, коштує трохи більше €1, проїзний квиток на місяць – €22. Студенти в Празі оформлюють так звану «літачку» – проїзний на всі види міського транспорту у вигляді картки, поповнення якої на місяць коштуватиме всього €5.

Популярний спосіб пересування між містами Чехії – це поїзд, можна здійснити поїздку і автобусом, але за вартістю це буде дорожче.

Одяг.

Втриматися від покупок одягу практично неможливо. Тут представлені марки всіх світових виробників, хоча більшість чехів абсолютно безцікаво ставляться до люксових брендів і одягаються досить просто. Більшість місцевих жителів вважають за краще купувати в сезон знижок, коли ціни на одяг стають значно нижчими.

Інші витрати.

Бюджетний абонемент у фітнес-клуб коштуватиме приблизно €23. Багато компаній надають своїм працівникам карти MultiSport, з якими вартість щомісячного абонементу вийде ще дешевше, до того ж з бонусом у вигляді доступу до різних фітнес-клубів, без прив’язки до певного місця.

Мобільний інтернет йде в комплекті з мобільним зв’язком, для студентів щомісячна плата починається лише від 12€, для решти середній тариф становить близько 23€. Стаціонарне підключення до Інтернету оплачується окремо.

Похід у кіно коштуватиме €5,55-11 на людину, в музей – від €1 до €13.

Підсумовуючи, перш ніж переїжджати в іншу країну, вивчіть заздалегідь які витрати на вас чекають, щоб ви себе відчували максимально комфортно на новому місці і могли дозволити все те, до чого звикли в рідній країні.

Зв'яжіться з нами