Різдво в Празі

Різдво, мабуть, найважливіше свято у році для чехів. З таким же ентузіазмом і розмахом, з яким ми зустрічаємо Новий рік, чехи з батьками та друзями за великим столом та всілякими частуваннями святкують Різдво, або як правильніше сказати по-чеськи – Vánoce.

Прикраси по місту починають розвішувати вже починаючи з середини листопаду – чехи в цьому плані народ нетерплячий, їм хочеться відчути дух Різдва якомога раніше! І це цілком зрозуміло, адже листопад сам собою місяць не дуже барвистий, а з різдвяними прикрасами Прага виглядає як справжня чарівна країна. З кінця листопада – початку грудня по місту починають з’являтися різдвяні ярмарки, де можна купити гарні ялинкові іграшки, різні вироби ручної роботи і, звичайно ж, національні чеські страви – сваржак (гаряче вино з прянощами), картопля зі свинячими шкварками і знамениті кнедлі з підливою. Жителі Праги люблять різдвяні ярмарки і завжди приходять на них всією сім’єю, щоб поринути в атмосферу свята на повну!

Як ми вже помітили, Різдво – це традиційно домашнє свято, і його святкування має на увазі велику кількість страв на столі, подарунки під ялинкою, перегляд улюблених чеських фільмів (таких як «Три горішки для Попелюшки», наприклад). Оскільки Різдво в Чехії відзначається більш пишно, ніж Новий рік, то і ялинку тут ставлять набагато раніше, а вже до 6 січня дерева зазвичай позбавляються.

На стіл чехи зазвичай ставлять запеченого коропа та брамборовий салат, який дуже нагадує наше олів’є, ну і, звичайно, різні види м’яса, адже як відомо, чехи – нація, яка не уявляє свого життя без м’яса! Загалом можна сміливо сказати, що Різдво для чехів – найважливіше свято в році і, якщо вам вдасться побувати на справжньому різдвяному сімейному вечорі, ви отримаєте по-справжньому незабутні враження.

Зв'яжіться з нами