Факультет активно співпрацює з низкою організацій, таких як Health Technology Assessment в Чехії, EAMBES (The European Alliance for Medical and Biological Engineering and Science) та Erasmus-Mundus CEMACUBE.
Навчальні програми на факультеті “Біомедичної інженерії”:
- Оптика та оптометрія
- Біомедична інформатика
- Біомедичний інженер
- Информаційні та комунікаційні технології в медицині
- Асистент радіолога
- Фізіотерапевт
- Фельдшер
- Медичний лаборант
- Захист населення
8 кращих медичних факультетів в Чехії
- Третій медичний факультет Карлового Університету
- Другий медичний факультет Карлового Університету
- Перший медичний факультет Карлового Університету
- Медичний факультет Карлового університету в Градец – Кралове
- Медичний факультет Масарикова Університету в Брно
- Медичний факультет університету в Остраві
- Медичний факультет Карлового Університету в Пльзені
- Медичний факультет Університету ім. Палацького в Оломоуці
Як стати студентом медичного факультету в Чехії?
Тим, хто вирішив отримувати вищу освіту в Чехії перш за все необхідно звернути увагу на рівень володіння чеською мовою. Оскільки безкоштовне навчання у ВНЗ Чехії можливе лише за умови навчання на чеській мові. Необхідний рівень чеської мови для вступу до чеських вишів B2-С1 (залежно від обраного напрямку). А це означає, що ви повинні не лише спілкуватись на побутові теми, а чітко висловлювати власні думки та підтримувати дискусії на наукову тематику. Під час навчання в університеті ви будете отримувати багато нової інформації, конспектувати та виконувати різноманітні тестування та практичні завдання. На додачу ви повинні давати зрозумілу та змістовну відповідь на запитання викладачів. Все це вже з першого курсу навчання буде проводитись чеською.
Багато з вас скаже, що вступ до університетів Чеської Республіки за таких умов є не можливим.
Але, це зовсім не так! Ми пропонуємо досить зрозумілий порядок дій для тих, хто вирішив отримувати вищу освіту у Чехії:
- Запис на підготовчі курси до вступу на медичні спеціальності в Празі. Курси проходять безпосередньо у Празі, при Чеському Технічному Університеті. Підготовча програма триває рік, розроблена кваліфікованими викладачами університету, саме для того, щоб студенти після її закінчення успішно складали вступні іспити у провідні медичні ВНЗ Чехії. В програму входить не лише вивчення чеської мови, а ще й біологія, хімія, фізика, математика та англійська мова.
- Визнання українського шкільного атестату дійсним на території Чеської Республіки. Цю процедуру проходить кожен абітурієнт в Чехії. Зробити це на території України неможливо! Дана процедура називається нострифікація шкільного атестату. Розібратись з усіма тонкощами нострифікації вам допоможуть на підготовчих курсах в Празі.
- Дні відкритих дверей провідних ВНЗ восени. Саме восени проводяться дні відкритих дверей в провідних університетах Чехії. Студенти підготовчого відділення без зайвих витрат можуть відвідати обраний ними вищий навчальний заклад. Це унікальна можливість детальніше дізнатися про систему навчання та особливості бажаної спеціальності.
- Подання документів до обраного університету. В Чехії документи для вступу до ВНЗ подаються з 1 грудня до 29 лютого. А отже це ще раз доводить необхідність проходження підготовчого курсу. Вам не потрібно додатково відкривати візу та витрачати кошти на дорогу до Чеської Республіки або втрачати рік після закінчення школи або університету.
- Закінчення підготовчих курсів та складання вступних іспитів до ВНЗ на медичні спеціальності. Після завершення підготовчих курсів студенти отримують сертифікат про рівень володіння чеською мовою. Влітку, в червні проводяться вступні іспити на майже всі медичні спеціальності.
- Що треба здавати на медичний факультет. Найчастіше іспити проводяться з хімії, біології та фізики у формі тестових завдань. На деяких факультетах додатково буде необхідно пройти співбесіду.
- Зарахування на перший курс університету. Після успішного складання вступних іспитів вас зараховують на перший курс. Результати вступних іспитів будуть відомі вже після 15 липня.
Ось і все! Лише 6 кроків до досягнення мети – стати студентом провідного медичного чеського університету. Студенти-іноземці мають всі привілеї, якими користуються студенти-громадяни Чехії: отримання стипендій, використання наукових лабораторій та бібліотек. А головне – кожен студент проходить практику в провідних лікарнях Чехії та за бажанням має змогу продовжити навчання у будь- якій іншій країні Європи та світу.
Досягнення чеських вчених у галузі медицини
Найвидатнішим чеськи ученим є Ян Євангеліст Пуркіне (18 грудня 1787 р Либоховице – 28 червень 1869 р Прага). Він був чеським вченим, фізіологом, анатомом, біологом, поетом і філософом. Навчався на медичному факультеті в Карловому університеті.
Ян Євангеліст Пуркіне є одним з засновників цитології. Цей метод медичних досліджень застосовують сучасні лікарі всього світу. Саме завдяки цитологічним дослідженням можливо визначити тип певної інфекції, виявити наявність онко клітин, встановити найточніший діагноз, що значно прискорює процес лікування.
Чеські вчені постійно працюють над новими відкриттями у галузі медицини, застосовують сучасні світові технології на практиці, створюють нові дослідницькі лабораторії.
Чеські вчені зробили вагомий внесок у розвиток репродуктивної медицини та операцій з пересадки органів.
На окрему увагу заслуговує галузь біомедицини, яка стає все більше популярною не лише в Чехії, але й в усьому світі. З останніх досягнень чеських вчених-біохіміків слід відмітити розробку нових препаратів для ефективного лікування СНІДу, герпесу, віспи, гепатиту В і багатьох інших важких захворювань.
З моменту входження Чехії до складу Європейського Союзу високо зріс не лише рівень економіки, але й рівень медичного обслуговування.
Перспектива працевлаштування в Чехії після отримання
вищої освіти у галузі медицини
Зараз у Чехії постійно відкриваються приватні та державні клініки, які надають медичні послуги на дуже високому рівні, при цьому за цілком доступні кошти. Великої популярності набуває медичний туризм, особливо в таких галузях як пластична хірургія, стоматологія, репродуктивна медицина.
Заробітна платня лікаря в Чехії без досвіду роботи складає близько 1000 євро на місяць, ця цифра швидко зростає до 1500 євро, без урахування чергувань та премій. Вже за декілька років роботи лікар в Чехії буде заробляти від 2500 євро на місяць.
У багатьох лікарнях здійснюється комбінована підготовка фахівців, коли лікар частину часу проводить безпосередньо біля ліжка хворого, а іншу частину присвячує дослідницькій роботі в лабораторії, тим самим вивчаючи всі тонкощі захворювання.
В Чеській Республіці відмічається стрімкий розвиток біомедицини та біотехнологій, тому постійно зростає попит на спеціалістів у даних галузях.
В Чехії, завдяки природним рекреаційним зонам, дуже популярне санаторно-курортне лікування. Найпопулярніші курортні зони Чехії це Карлові Вари, Подебради, Маріанскіе Лазні, Белоград, Коморні Гурка, Тепліце, Янські Лазні, Кінжварт і багато інших. Тут приділяється увага лікуванню захворювань серцево-судинної системи, суглобів, системи травлення, лікуванню дітей та післяопераційної реабілітації.
Отже стрімкий розвиток медицини постійно потребує залучення нових молодих фахівців, тому попит на медичні спеціальності постійно зростає.