Програми обміну студентами в Чехії

globe in the hands msmstudy.eu

Програма обміну студентами – це унікальна можливість для студентів здобути досвід та навички навчання в іншій країні, підвищити конкурентоспроможність серед молодих фахівців, а також мати два дипломи одночасно, не втрачаючи часу.

Серед молодих країн ЄС Чеська Республіка має найбільш розвинену систему освіти. Чехія сприяє мобільності серед студентів: відкриває власні стипендійні фонди та підписує нові угоди з країнами-партнерами. Такий унікальний шанс, як програма обміну студентами, є не тільки для чехів, але і для будь-якого іноземного студента, який навчається в чеському університеті.

Для участі в міжнародній програмі обміну студентами необхідно: офіційно вступити на другий курс університету без академічних боргів, мати високий середній бал та хороший мотиваційний лист. Також важливо заздалегідь підготувати документи. Наприклад, організація поїздки за програмою мобільності студентів «Erasmus» триває півроку.

Нижче ми розповімо, які програми міжнародного обміну студентами найпопулярніші в Чехії.

Програма подвійного ступеня

Два дипломи за 3 навчальні роки – це не мрія? Багато університетів Чеської Республіки пропонують програми подвійного ступеня зі своїм партнером. Що це означає? Студент навчається 2 роки в Чехії, третій рік навчається в іншій країні. А після закінчення навчання отримує одразу два дипломи! Дуже цінний момент у резюме, який збільшить вашу конкурентну перевагу! Ми розробили унікальні програми подвійного ступня, які дозволяють вивчити кілька мов, заощадити час, гроші та отримати чудовий досвід життя в двох європейських країнах.

Міжнародний Вишеградський фонд 

Фонд стипендій у Вишеграді – це асоціація країн Вишеградської четвірки: Прага, Польща, Угорщина та Словаччина, яка передбачає мобільність студентів у рамках фонду та стипендію в 2300 євро на навчальний семестр.

Erasmus +

Напевно, це найпопулярніша і улюблена програма серед студентів. Erasmus – це програма ЄС щодо мобільності студентів. Учасники програми Еразмус здобувають знання та мають можливість навчатися у багатьох країнах! Студент може навчатися за кордоном до 12 місяців. Серед чеських університетів Чеський аграрний університет в Празі є найактивнішим університетом, який бере участь у програмі “Erasmus”, яка щорічно приймає близько 3000 студентів з усього світу. Майже кожні 5 студентів CZU виїжджають за програмою мобільності студентів за кордон. Спеціально для майбутніх абітурієнтів CZU в Празі ми розробили спеціальну програму підготовки до цього університету з МСМ.

Співпраця між університетами

Багато університетів Чехії підписали унікальні угоди з університетами інших країн. Завдяки таким домовленостям студенти певних університетів мають можливість отримати знижку або безкоштовну освіту в університеті-партнері. Як правило, одна сторона платить за дорогу, а інша виплачує стипендію.

Якщо вас також цікавить освіта за кордоном – заповніть форму внизу та отримайте детальну консультацію від експертів!

Зв'яжіться з нами