Пражський Град: 03.07.2019

пражський град градчани

Пізнаємо історію Праги за один день

3 липня у студентів була запланована розважальна програма, тема якої – екскурсія по старій Празі, що включає в себе найвидатніші краси Праги, за якими їдуть туристи з усього світу: прогулянка по Празькому Граду, району Градчани і Мала країна. Якщо минулого разу студенти літніх програм і їхні куратори могли спостерігати архітектуру старої Праги з боку – на оглядовій екскурсії на теплоході, то сьогодні вони перейнялися давньою історією ще більше, особисто відвідавши головні визначні пам’ятки.

Насамперед студенти відвідали знаменитий Празький Град, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО, а, крім того, внесений до Книги рекордів Гіннеса як замковий комплекс з найбільшою площею території в усьому світі, адже з чеської мови слово “hrad” перекладається як замок.

Празький Град знаменитий ще й тим, що на його території розташована діюча резиденція президента. Крім усього іншого, якщо затриматися біля воріт довше, то можна побачити як щогодини відбувається процес зміни варти – Вартових граду з президентської гвардії. Якщо прийти рівно в полудень, то зміна варти відбувається під звуки живого оркестру.

В околицях граду знаходиться відома Золота вуличка – в незвично крихітних масштабах для сучасної людини, але по-своєму затишна, а також знаходяться оглядова тераса, Базиліка Св. Георгія, і, звичайно ж, – собор Святого Віта, де поховані колись діючі правителі країни.

На широкому оглядовому майданчику студенти зробили безліч красивих фото, частину яких ми також виклали в Інстраграм, де викладаємо новини про всі ексурсії для студентів МСМ літніх, зимових, весняних і осінніх програм. З майданчика відкривається один з найбільш захоплюючих видів на Прагу – місцеві і туристи іноді подовгу стоять тут, щоб насолодитися атмосферою міста і перейнятися духом не тільки середньовічної, але і сучасної Праги.

Недалеко від Празького Граду знаходиться Мала страна, в перекладі “мала або менша сторона”, яка раніше була чимось на зразок купецького кварталу, але пізніше стала зосередженням чеського дворянства і високопоставлених підданих інших держав.

Сподіваємося, що студентам сподобалася екскурсія і бажаємо, щоб у них завжди були бажання і можливості відкривати для себе нові чарівні місця в Празі.