Студентська віза в Чехію

Довгострокова віза з метою навчання

Якщо ви хочете навчатися в Чехії більше 3-х місяців, вам потрібна буде студентська віза до Чехії. Вона буває 2-х типів: довгострокова віза та вид на довгострокове проживання з метою навчання. Принципової різниці для студента між цими документами немає.

Що краще оформляти для кожного індивідуального випадку, вам порадить один із менеджерів МСМ.

Заяви на видачу дозволу на довгострокове перебування приймає Консульський відділ Посольства, які він надсилає до регіонального підрозділу міністерства внутрішніх справ для ухвалення рішення.

Усі документи здаються виключно чеською мовою (документи українською мовою мають бути перекладені на чеську мову; правильність перекладу має завірити чеський нотаріус).

  • Усі документи на студентську візу до Чехії подаються в оригіналі чи копіях, завірених чеським нотаріусом.
  • Приймаються лише документи, від дня видачі яких минуло трохи більше 180 днів.
  • Термін дії закордонного паспорта має перевищувати термін дії візи мінімум на 90 днів.
  • Як правило, коли студент приїжджає до Чехії на підготовчі курси з метою подальшого вступу до університету, йому спочатку в
  • паспорт вклеюється довгострокова віза терміном на 12 місяців.

Під час подання документів оплачується консульський збір. Оплата йде в євро за актуальним курсом Чеського Національного Банку на останній день попереднього місяця. У разі відмови у візі збір не повертається.

Після прибуття до ЧР необхідно особисто з’явитися до поліції у справах іноземців протягом трьох днів для реєстрації. Далі, вже перебуваючи в Чехії, студенти одержують посвідку на проживання (ВНЖ) терміном на 1 рік.

Необхідні документи
для оформлення студентської візи до Чехії

  • Закордонний паспорт (дійсний у день подачі ще щонайменше 11 місяців) +2 копії сторінки з даними.
  • Заповнена анкета (відповідно до доданої до неї інструкції).
  • 2 фотографії – 3,5 x 4,5 см. розрізані, із зазначеними на зворотному боці прізвищем та ім’ям (латинськими літерами) та датою народження.
  • Підтвердження про навчання у Чехії.
  • Документ про фінансове забезпечення для перебування у Чехії. Необхідно мати орієнтовно 120 000 чеських крон на рік. Еквівалент суми можна розрахувати у євро за курсом Чеського Національного Банку від останнього дня попереднього місяця. Діти до 18 років повинні мати лише половину зазначеної суми, тобто. близько 60.000 чеських крон на рік. Для цього необхідно принести копію дійсної міжнародної кредитної картки та витяг з банку із зазначенням власника рахунку (заявника), суми коштів на рахунку, у якій валюті сума на рахунку та її еквівалент у євро.Якщо Заявник не може бути власником платіжної картки, необхідна банківська виписка з рахунку особи, яка забезпечує Заявника грошима. Вона обов’язково має містити підтвердження того, що рахунком/карткою, окрім власника, може користуватися й інша особа – Заявник.Надайте Заяву власника рахунку про фінансове та матеріальне забезпечення Заявника (з підписом, завіреним чеським нотаріусом) та витяг з банківського рахунку (нотаріально засвідчену), із зазначенням власника рахунку, суми коштів на рахунку, в якій валюті сума та її еквівалент у євро.
  • Документ, що підтверджує забезпечення Заявника житлом на час проживання на території ЧР (в ньому завжди повинні бути зазначені терміни забезпечення житлом — «с» та «до»): Це можуть бути такі документи:
  • Договір про забезпечення житлом
    • Договір оренди.
    • Договір суборенди.
    • Підтвердження особи, яка забезпечує Заявника житлом.
  • Довідка про відсутність судимості на території країни походження заявника та держави, в якій Заявник проживав протягом останніх 3 років, понад 6 місяців. Дітям до 15 років довідка про несудимість не потрібна.
  • Неповнолітньому студенту (до 18 років) слід додати угоду батьків на виїзд дитини за кордон наступної форми: нотаріально завірену угоду (з переказом, завіреним чеським нотаріусом), або якщо другий батько помер або позбавлений прав на дитину, — свідоцтво про смерть або рішення суду (оригінал чи нотаріально засвідчену копію та переказ, завірений чеським нотаріусом).
  • Громадянам Кенії, Конго, Монголії, Молдавії, Нігерії, Пакистану, Туркменістану, Таджикистану, Узбекистану та В’єтнаму потрібно додати і медичне свідоцтво або довідку про відсутність туберкульозу, сифілісу, та ВІЛ–інфекції (обов’язковий виданий сертифікат).
  • Копії всіх вище зазначених документів.
  • У всіх документів не чеською мовою обов’язковий переклад завірений чеським нотаріусом.

Чи можна зараз отримати візу до Чехії?

Так, отримати візу до Чехії зараз можливо.
Процес подання заяви та документів на візу до Чехії:

  1. Подання заяви та документів здійснюється лише через електронну пошту Консульства Чехії, на яку необхідно надіслати лист із заявкою для запису. У зворотному листі заявнику буде запропоновано конкретну дату та час подання. У разі некоректних даних заявку буде відхилено.
  2. Подання заяви та документів здійснює особисто Заявник. Необхідна особиста присутність Заявника при отриманні візи.
  3. Розгляд заяви та оформлення візи займає до 60 днів з дня подання при довгостроковій візі, максимальний термін розгляду документів – 120 днів, до 10 днів – при короткостроковій візі.

Зв'яжіться з нами