Нострифікація атестата/диплома

Нострифікація атестата

Існують значні відмінності в змісті предметів, що вивчаються в середніх навчальних закладах різних країн. Так, наприклад, зміст навчальних програм з математики в країнах СНД істотно відрізняється від навчальної програми Чехії. Існують також і відмінності в тривалості шкільного навчання: в Чехії вчаться 13 років, а в країнах СНД – 11 років.

Отже кожному українському абітурієнту для вступу на бакалаврську програму до чеського університету необхідно передусім пройти нострифікацію атестату про повну загальну середню освіту, тобто пройти процедуру визнання відповідності українського атестата чеському.

Для визнання атестата потрібно не лише підтвердити відповідність кількості годин та профілюючих предметів, але й необхідно складати іспити по ряду предметів. За умови якісної підготовки до іспитів, процес нострифікації особливих труднощів зазвичай не викликає.

Необхідні документи для визнання атестата:

  • Атестат і додаток з випускними оцінками;
  • Довідка з навчального закладу, що містить кількість годин з кожного предмету за останні 4 роки навчання;

Якщо після закінчення школи в Україні ви навчалися в університеті, але не закінчили його, необхідно ще додати довідку з університету про пройдені і здані предмети, включаючи оцінки та кількість годин по кожному предмету.

В рамках спеціально розробленої програми підготовки до вступу в університети Чехії, кожен майбутній студент отримує кваліфіковану допомогу кураторів МСМ, щодо підготовки та складанню нострифікації.

Детальну інформацію щодо типів та структури підготовчої програми Ви знайдете тут.

 

Нострифікація диплома

Якщо у Вас вже є диплом про вищу освіту і Ви бажаєте продовжити навчання в магістратурі чи докторантурі чеського університету, Вам необхідно пройти процедуру нострифікації диплома бакалавра/магістра.

Для нострифікації диплом необхідно подати в університет, в якому є схожа спеціальність, разом з пакетом документів.

Будьте готові до того, що при нострифікації диплома в Чехії, Вам необхідно буде надати додаткові відомості, наприклад, що Ви вчилися у внз, який мав право надавати послуги у сфері вищої освіти.

Головна відмінність у процедурі нострифікації атестата та диплома полягає у тому, що в процесі нострифікації диплома не треба складати іспити. Університет або нострифікує Ваш диплом, або ні.

«Міжнародний Союз Молоді» має досить практичного досвіду, щоб допомогти Вам успішно пройти процедуру нострифікації.