Визнання атестата або диплома (Нострифікація)

Усі державні університети Чехії для можливості скласти вступні іспити вимагають від абітурієнтів надати нострифікацію атестату або диплому, залежно від того, на який рівень освіти подається заявка: бакалаврський, магістерський чи науковий (докторський). Нострифікація – це визнання дійності або рівноцінності документів про здобуту освіту в іншій країні Міністерством освіти в Чеській Республіці.

Студент повинен надати юридично завірений чеський переклад свого документу про освіту з усіма супровідними документами. Переклад на чеську мову має бути здійснений у Празі.

Усі документи вимагають певного рівня легалізації в залежності від країни походження.

За детальною інформацією можна звернутися до Посольства Чеської Республіки у вашій країні.

Нострифікація атестата про середню освіту

Міжнародний Союзу Молоді надає допомогу, записуючи студентів у невеликі групи та супроводжуючи їх протягом всього процесу нострифікації: від подання документів до отримання рішення.

Департамент Міністерства освіти, згідно з вашим місцем проживання, розгляне ваші документи у встановлений законом термін ( від 30 днів), після чого листом повідомить вас про призначені іспити, школу де ви складатимете іспити та терміни іспитів. Наступним кроком буде запис до визначеної школи – зробити це можна особисто або через електронну пошту. Теми та список літератури для підготовки до іспитів можна знайти на сайті школи. Після успішного складання іспитів школа надішле результати до департаменту Міністерства Освіти за місцем вашої прописки в Празі, який, у свою чергу, видасть сам документ про нострифікацію протягом 30-40 днів від моменту надходження до них результатів іспитів.

Документи необхідні для підтвердження атестату

Студенти, які претендують на ступінь бакалавра, повинні мати при собі такі документи:

  • Оригінал атестату про середню освіту.
  • Оригінал додатка до атестату (з оцінками за іспитами).
  • Навчальний план зі школи за останні 4 роки навчання (перелік предметів, що вивчаються, включаючи кількість годин). Рекомендована кількість навчальних годин за останні 2 роки – 2350.
  • Виписка шкільних оцінок за останні 4 роки. Оцінки, отримані в кінці кожного року за вивчені предмети. Це має бути оригінал документу з підписом та печаткою директора.
  • Копія шкільної ліцензії від місцевого Міністерства Освіти, яка підтверджує, що школі дозволено навчати учнів у даній країні (цей документ також можна запросити в школі).
  • Довідка про те, що випускник (прізвище, ім’я, дата народження, дані атестата, № школи) отримав атестат про загальну середню освіту та має право вступати до вищих навчальних закладів. Довідку можна отримати у школі. Вона має бути оформлена на фірмовому бланку з гербовою печаткою школи та підписом директора або уповноваженої особи.
  • Студенти, яким на момент подачі заявки не виповнилося 18 років, повинні мати довіреність від батьків.

Здати нострифікацію нескладно, головне серйозно підійти до підготовки до неї.  Важлива інформація: для нострифікації надаються тільки копії, завірені у нотаріуса. Оригінали, у разі якщо ви склали або не склали іспити, не повертаються!

Якщо у вас виникнуть питання щодо нострифікації або документів для нострифікації, ви можете звернутися до студентського відділу МСМ. Якщо у вас виникнуть труднощі з підготовкою до іспитів, ви завжди можете звернутися за допомогою до МСМ Академії, де вам допоможуть досвідчені викладачі.

Нострифікація диплома бакалавра або магістра

Підтвердити диплом легше, оскільки ця процедура не вимагає додаткових іспитів. У цьому процесі є лише 2 етапи, але потрібно бутм особливо уважним, пунктуальним та відповідальним протягом всього процесу.

1

Подання документів.

Заявка подається до університету, у якому є схожа спеціальність та аналогічний освітній рівень, разом із пакетом документів. У вашій заяві обов’язково повинні бути наступні дані:

  • Прізвище та ім’я.
  • Дата народження.
  • Місце народження.
  • Адреса, на яку слід надіслати відповідь.
  • Назва університету.
  • Адреса університету.
  • Назва навчальної програми та отриманої спеціальності.
  • Дати початку та закінчення навчання.

Щоб ваша заявка була прийнята, слід додати ще кілька документів:

  • Засвідчена копія диплома.
  • Копія виписки із залікової відомості, яка має бути нотаріально засвідчена.

Всі документи мають бути перекладені на чеську мову та завірені присяжним перекладачем у Празі. Оплату за ці послуги студент надає окремо.

Будьте готові до того, що вас можуть попросити надати додаткову інформацію, наприклад: документ, який підтверджує, що ваш університет має законне право надавати вищу освіту у вашій країні (Ліцензія). Ці документи легко запросити в адміністрації університету. Спеціальна комісія буде перевіряти дійсність наданого диплому.

2

Очікування.

Далі вам залишається лише чекати відповіді.

Після того, як надані документи будуть розглянуті та підтверджені,
ви станете володарем свідоцтва про визнання еквівалентності вашого диплома тому, що надається в чеських університетах.

Поради під час нострифікації:

  • Вчасно подайте заявку на перевірку документів – весь процес може зайняти до декількох місяців, тому вам слід якомога швидше підтвердити свої документи, щоб вчасно подати заявку на вступ до університету.
  • Обирайте університет, що підтверджує ваш диплом, з розумом – якщо різниця між двома програмами значна, ваша заявка може бути відхилена, тому уважно виберіть університет і факультет, до якого ви подаєте свої документи.
  • Якщо у вас диплом ЄС – він буде автоматично підтверджений у всіх країнах ЄС. Це пов’язано з тим, що освітні програми в більшості університетів ЄС мають однакові стандарти і майже ідентичні.

Що робити, якщо у нострифікації документів відмовлено?

Зв’яжіться з нами! У Міжнародного Союзу Молоді достатньо досвіду, щоб допомогти з вирішенням  таких питань.

Зв'яжіться з нами