Престижна та добре оплачувана робота в майбутньому, з можливістю стрімкого кар’єрного зростання, а також комфортне проживання в Європі – це головні причини, через які іноземні абітурієнти прагнуть вступити до ВНЗ Словаччини.
Вже навчаючись на першому курсі, студент має можливість працевлаштування, а отже, і можливість самостійно оплачувати проживання в країні.
Після закінчення бакалаврату випускник може влаштуватися на роботу за спеціальністю, проте заробітна плата бакалавра, порівняно з інженером чи магістром, відрізнятиметься. Закінчивши магістратуру, випускник стає кваліфікованим спеціалістом, має гарну можливість працевлаштування на більш престижну та високооплачувану посаду на території країн ЄС.
Щороку всі університети Словаччини влаштовують «виставки праці», де студенти та їхні, можливо, майбутні роботодавці мають можливість познайомитись, а студенти –зарекомендувати себе компанії, яка їх зацікавила. Для багатьох словацьких компаній студенти є справжньою цінністю, адже молодий прогресивний фахівець привнесе не лише нові ідеї, а й швидше увіллється до нового колективу, не кажучи вже про швидкість навчання чогось нового, тому знайти роботу буде не складно.
Оплата праці в Словаччині дещо нижча за інші країни ЄС, але й ціни на проживання тут теж нижчі. Середня заробітна плата у Словаччині відрізняється за галузями діяльності. Вищі доходи мають дипломовані фахівці у сферах:
- високих технологій;
- фінансів;
- медицини;
- права.
Розмір зарплати може змінюватись в залежності від регіону. Зрозуміло, що найвища оплата праці буде в столиці. У середньому зарплата у Словаччині у 2021 році становила 1000 +/- 300 євро на місяць.
Щоб влаштуватися на роботу в пристойну компанію і з гарним заробітком, потрібно обов’язково володіти словенською та англійською мовами, а також бути кваліфікованим та завзятливим спеціалістом, який відповідає вимогам роботодавця.
Будь-який іноземець, практично відразу після укладання трудового договору, може отримати дозвіл на проживання в країні, що значно розширює його права та можливості.