Перспективи і зарплати фахівців в Словаччині

Словаччина – невелика країна, але та, що стрімко розвивається в складі Євросоюзу, з доброзичливим народом, іноді суворими, але справедливими правилами.

Якщо порівнювати зарплати в Словаччині з іншими країнами ЄС, такими як, наприклад, Німеччина, то можна сказати, що оклад не високий, але цей «недолік» компенсується низькими витратами на проживання – цінами на продукти харчування, житло і послуги. Держава прагне підтягти доходи населення до рівня інших країн Європи, тому за останні 10 років мінімальний розмір заробітних плат зріс на 70%.

Найчастіше молодий спеціаліст без досвіду починає свою кар’єру з мінімальної ставки, але з урахуванням великого насичення представництв відомих компаній в Словаччині, вийти на новий рівень вдається досить швидко.

На початку 2021 року мінімальна зарплата в Словаччині становила 520 євро. Протягом року ця сума вже збільшилася і на даний момент становить 623 евро. При цьому, на початок 2022 року, в країні заплановано чергове збільшення мінімальної заробітної плати. Стабільність і розвиток економіки сприятливо впливають на постійне підвищення життєвих норм.

Праця кваліфікованих фахівців оплачується досить добре. Найвищі зарплати мають працівники високотехнологічної сфери, фінансисти, медичні працівники, юристи.

Середня зарплата в Словаччині влітку 2021 року склала близько 1 187 євро. Також показники зарплати відрізняються в залежності від регіону. Як правило, найвищі зарплати сконцентровані в столиці. Найнижча середня заробітна плата за останній рік була зафіксована в прешівському краї, найвища – в Братиславі. У столиці розташовані великі компанії, які потребують менеджерів, економістів, механіків, програмістів та інших працівників. Останні події в світі визначили найбільш високооплачуваними в Словаччині фахівців зі сфери ІТ і фінансів. Їх рівень середньої зарплати в Словаччині в 2021 році стартував від 2500-2800 євро на місяць. Щороку з’являються нові тендеції, вводяться нові правила, виникають нові професії – це говорить лише про те, що фахівці потрібні в будь-якій сфері, а рівень зарплат буде прямопропорційно залежати від підходу до виконання поставлених завдань і професіоналізму.

А для прикладу, в Словаччині існує ряд дуже перспективних спеціальностей:

  • Менеджмент в сфері туризму і готельного господарства;
  • Технологія автомобільного виробництва;
  • Комп’ютерне проектування технічних систем;
  • Авіаційний напрямок;
  • Ветеринарія.

Щоб мати перспективи добре оплачуваної праці в Словаччині, обов’язково мати вищу освіту.

Зв'яжіться з нами