Система вищої освіти в Чехії

З початку другого тисячоліття Чехія отримала досить чіткий поділ у вищій освіті, а саме:

Бакалаврська програма

Система вищої освіти в Чехії розпочинається з бакалавра. Ця програма підготовки має термін навчання рівний 3 рокам.

Для вступу на програму бакалавра ми розробили спеціальні програми підготовки.

Після успішного закінчення цього етапу випускники отримують закінчену вищу освіту з присвоєнням титулу (ступеня) “бакалавр”. Щоб отримати цей ступінь, необхідно успішно здати всі предмети, скласти державний іспит (що складається, як правило, з декількох профілюючих предметів), а також написати і захистити бакалаврську дипломну роботу. На цьому можна закінчити навчання і влаштуватися на роботу, або ж вступити на магістерську програму, яка триватиме ще 2 роки. Диплом бакалавра дає право розпочати професійну діяльність, однак випускники бакалаврських програм приймаються, як правило, лише на нижчий та середній рівень менеджерських посад. Для подальшого кар’єрного росту їм буде потрібно додаткове навчання на магістерській програмі.

Магістерська програма

Система вищої освіти в Чехії, після закінчення етапу бакалаврської підготовки, пропонує продовжити навчання за магістерською програмою. При цьому допускається зміна студентом вузу, факультету та професії.

Для продовження навчання потрібно здати декілька іспитів з профілюючих для даної професії предметів. До здачі цих перехідних іспитів допускаються також студенти вищих навчальних закладів інших країн. Але іноземцю вступити відразу на магістерську програму практично нереально. По-перше, відсутність володіння чеською мовою та відповідної професійної термінології на належному рівні, а по-друге, іспити проводяться з профільних предметів, які вивчалися в певній структурі на бакалаврської навчальній програмі. Крім цього, всі іноземні студенти повинні пройти нострифікацию попереднього диплому про вищу освіту.

Для успішного вступу до магістратури пропонуємо Вам пройти спеціалізовану підготовчу програму.

Після успішного закінчення цього етапу навчання, випускники отримують закінчену вищу освіту з присвоєнням титулу «магістр» або, у природних і технічних напрямках – «інженер». Таким чином, украінські абітурієнти можуть вступити на перший курс бакалаврської програми, а після її закінчення продовжити навчання за магістерською програмою.

Докторантура

Термін навчання у докторантурі складає 2-3 роки, з подальшим складанням державних іспитів та захистом дисертації. Після її закінчення студент отримує академічний титул доктора наук (Phd).

Докторантура у Чехії це найвищий ступінь освіти. Докторанти мають можливість викладати в університетах, часто ведуть семінарські заняття у студентів молодших курсів. Навчання на програмах докторантури є безкоштовним, при умові навчання чеською мовою. Для того, щоб допомогти вам вивчити чеську мову, ми пропонуємо спеціальні освітні програми.

ВНЗ Чехії також пропонують великі можливості для післядипломної освіти. Всі, хто хоче розвивати свої знання можуть знайти численні курси підвищення кваліфікації, MBA, мовні курси, курси особистої ефективності і так далі.

Зв'яжіться з нами