Прага

Прага – місто-музей під відкритим небом, наповнена багатою спадщиною мистецтва, архітектури, музики та історії. Центр міста – середньовічна мережа вузьких вулиць, які перенесуть вас у магічну атмосферу старої Європи.

Майже 50 рокі до Праги не могли навідуватись туристи з західних країн.  Після “оксамитової революції” у 1989 році Прага знову відкрилася як столиця суверенної демократичної нації. Сьогодні це “Місто сотні шпилів” відновило свою величезну красу.

Студенти Праги мають можливість скористатись усіма перевагами цього чудового міста. Вже у перший семестр студенти отримають справжнє відчуття цієї унікальної європейської столиці та її людей, звичаїв, культури, кухні та історії.

Центр міста

Центр міста Праги добре відомий своїми лабіринтними вуличками, старими церквами та чудовими площами. У більшості ресторанів можна знайти страви чеської кухні, але в Празі також пропонуються різні страви світової кухні, від італійської та французької до тайської та навіть мексиканської! В середньому їжа, включаючи напої, коштує близько 150-200 крон. Якщо ви хочете заощадити гроші і насолоджуватися смачною їжею, просто завітайте до метро та відвідайте кілька ресторанів за межами центру міста.

Транспорт

Прага має одну з найкращих систем громадського транспорту в світі. Мережа метро, трамваїв, автобусів та човнів (так, човни!) робить це одним з найбільш комфортних міст Європи. Празький мешканець може дістатись будь-де в місті, в будь-який час без використання таксі. Є один дуже корисний веб-сайт (http://www.dpp.cz ), який дає вам графік роботи всіх транспортних засобів, включаючи систему нічного транспорту. Крім того, всі студенти МСМ отримують транспортний квиток на всі види транспорту під час їх перебування.

Парки та зони відпочинку

Прага є всесвітньо відома своїми парками та відкритими майданчиками. Центр міста з його великими зеленими парками, ідеально підходить для прогулянок, спортивних змагань, читання та відпочинку з друзями. Більшість парків мають кафе та місця для пікніків. Популярна розвага в Празі – прогулянка по одному з мальовничих міст через річку Влтава. Крім того, Прага пропонує широкий спектр можливостей для пішого туризму з відмінними стежками у самому місті.

Спорт

Два з найбільш популярних видів спорту в Чехії – футбол та хокей. Обидва представлені в Празі двома суперниками: Спарта і Славія. Гравці “Спарта” зробили свій внесок у досягнення збірної Чехії. Обидві команди є постійними учасниками Ліги чемпіонів та Європейської Ліги. Міжнародна футбольна академія у Празі співпрацює з футбольною асоціацією Чехії та кращим футбольним клубом у Чеській Республіці – Празькою спартою (www.sparta.cz).

Театр

Протягом століть Прага була міжнародним театральним центром. Місто сповнене античних театральних залів. До речі, Моцарт прем’єрував дві свої опери в прекрасному театрі у Старому місті.

Майже  кожну ніч тижня в Празі виступають балети, симфонії, опери, танці чи драматичні вистави. Студенти можуть придбати більшість театральних квитків за більш низькими цінами. Також Прага регулярно приваблює відмінних музикантів та виконавців з усього світу.

Архітектура

Такий ретельно збережений центр міста, як у Празі – це рідкість в сучасній Європі. Його архітектурна спадщина включає цілий ряд стилів, таких як романський, готичний, барочний, модерн та кубіст. Місто оточено десятками замків, палаців та історичних руїн. Прага пишається тим, що будинки, спроектовані відомими архітекторами, включаючи Адольфа Лооса та Жана Нувеля. Серед сучасних будівель – всесвітньо відомий танцювальний будинок, створений канадським архітектором Френком Гері в 1992 році.

Зоопарк

Празький зоопарк, безсумнівно, є одним з найвідоміших у Європі.
Журнал Forbes назвав його сьомим найкращим зоопарком у світі, але все одно більшість туристів (і місцевих жителів) ніколи не відвідували цей рай на півночі від центру міста. На відміну від більшості зоопарків, тварини тут мешкають у природніх середовищахю Відвідувачі переносяться у світ, який набагато відрізняється від міста, яке знаходиться за межами воріт. Не пропустіть це!

Відкриті ринки

Якщо ви шукаєте дрібничку, подарунок або просто особливу атмосферу, вирушайте на один із празьких відкритих ринків. Пражські райони мають багато кольорових ринків, які працють протягом року. Різдвяні та Великденьні ринки є найвідомішими і у Європі. Староміська площа є найвідвідуванішою – тут понад 100 продавців продають речі ручної роботи та делікатеси. Якщо ви шукаєте продовольчі ринки вранці чи суботу – відправляйтеся на берег річки Влтави або на Наместі Міру.

Фестивалі

У Празі протягом всього року проходить безліч музичних, кіно, художніх та літературних фестивалів. Музичні фестивалі включають Міжнародний музичний фестиваль “Празька весна”, Осінній міжнародний музичний фестиваль та Празький органний фестиваль. Кінофестивалі включають “ФейіОфест”, “Всесвітній фестиваль”, FAMU Fest та відлуння кінофестивалю “Карлові Вари”. У Празі також проводяться Фестиваль письменників, Празькі фольклорні дні та Шекспірівський фестиваль.

Якщо ви хочете насолодитися всією красою цього чудового міста та дізнатись більше про Прагу, ми запрошуємо вас до однієї з наших навчальних програм.

Зв'яжіться з нами