Дуже часто студенти Чехії задають запитання: «Чи можу я офіційно підробляти під час навчання?»
Відповідь: «Так». Робота в Чехії дуже різноманітна і своє місце знайде кожен: студент чи високваліфіційний працівник.
Починаючи вже з першого курсу навчання студенти чеських ВНЗ мають право офіційно працювати 20 годин на тиждень. Мова звісно не іде про повний робочий день, а лише про тимчасовий заробіток. Слід звернути увагу на те, що студенти просто не мають змоги працювати повний робочий день, адже головна їх мета – це навчання. А отже не треба розраховувати на те, що ви будете відразу багато заробляти і водночас навчатись. А от знайти можливість студенту підзаробити це цілком реально! І коштів, зароблених студентом під час навчання цілком вистачить щоб покрити певні свої витрати.
Професії для студентів в Чехії
Чим краще ви знаєте чеську мову, тим більша ймовірність отримати більший заробіток, навіть тимчасовий. Для того, щоб вивчити її досконально, скористайтеся нашими курсами. Робота в Чехії, особливо в Празі, завжди є актуальна в багатьох міжнародних компаніях.
Щороку у чеських ВНЗ проводяться виставки, присвячені працевлаштуванню, де можна підібрати роботу, пов’язану з майбутньою професією. Укладається двосторонній контракт між студентом і фірмою-роботодавцем, згідно якого студент має право працювати певну кількість годин до закінчення свого навчання. Це практично гарантує отримання посади в даній компанії після закінчення навчання. Головне завдання для студента – добре проявити себе – і це найкращий спосіб швидкого кар’єрного росту випускників чеських ВНЗ.
Також в літню пору можна влаштуватися вожатим в дитячий табір, але там потрібно буде знати якісно чеську мову. Оскільки Чехія – це дуже популярна країна для літнього відпочинку серед громадян країн СНД, тож робота в Чехії влітку знайде кожного.
Радимо студентам в перші дні навчання запитати про наявність роботі в деканаті, бібліотеці, на кафедрі університету. Якщо ви знайдете роботу там, то вважайте, що ви виграли джек пот. Це одна з найприємніших робіт, на яку може претендувати студент.
Також для тих студентів, хто шукає роботу, існують служби з працевлаштування, координати цих служб ви можете знайти на дошці оголошень вашого ВНЗ. Це найшвидший і надійний спосіб знайти тимчасовий підробіток. Найчастіше це робота, яка не вимагає спеціальних навичок і знань, але потребує фізичної праці. Можна привести роздачу листівок або упаковка деяких товарів.
В туристичний сезон з’являється досить багато пропозицій на більш приємні посади: зустріч туристів, робота на reception, робота помічника продавця тощо. Для того щоб влаштуватися на таку роботу вам швидше за все не знадобиться ніяких документів окрім паспорта з візою.
Істотний нюанс, який відрізняє Чехію від інших країн – після закінчення навчання у студента є можливість відразу влаштовуватися на роботу і автоматично продовжувати візу.