Міжнародні відносини

З кожним роком такий напрямок як “Міжнародні відносини” викликає все більший інтерес у випускників, що не дивно. З урахуванням нинішніх реалій дана сфера піддається постійній «еволюції», а значить потребує свіжих ресурсів і молодих фахівців з розумінням сучасного світу і актуальних проблем суспільства. Але не всі потенційні абітурієнти здатні самостійно розібратися в тому, де в Чехії можна отримати освіту за даним напрямком. Тому, у данній статті ми допоможемо розібратися з цим питанням.

У Чеській Республіці вивчати дипломатію можливо, як в державних, так і в приватних вузах. Прийнято вважати, що саме державі внз здатні надати студентам якісне навчання. До того ж, вчитися в державному університеті чеською мовою можна на бюджеті, а в приватних – така можливості немає і за навчання доведеться платити.

Пропонуємо розглянути, перш за все, державні університети:

Карлов університет

У цьому навчальному закладі даний напрямок представлений на факультеті Соціальних наук у вигляді бакалаврської програми Політологія і міжнародні відносини, з можливістю продовження відточування знань і навичок в магістратурі, вибравши конкретний напрям – Міжнародні відносини. Також в університеті можна знайти ряд спеціальностей, споріднених данній сфері.

(ВШЕ) Вища школа економіки

У цьому університеті є окремий факультет Міжнародних відносин, на якому представлений ряд навчальних програм, безпосередньо або побічно пов’язаних з цим напрямком. Починаючи від Міжнародних наук і дипломатії або Міжнародної торгівлі, до менеджерської діяльності на міжнародному ринку або навіть розвиток регіонального і міжнародного туризму. Всі програми надають можливість отримання і магістерського ступеня. Вища Школа Економіки – це економічний університет, тому кожна програма включає в себе і предмети економічного спрямування, які втім є невід’ємною частиною міжнародних відносин.

(ЗЧУ) Західно – чеський університет

Навчитися на дипломата в цьому університеті можна на філософському факультеті, в чому допоможе така програма як Міжнародні відносини та територіальні науки.

Програма охоплює всі важливі аспекти даної сфери, при цьому даючи можливість спеціалізації на окремих регіонах. Випускники бакалаврату також можуть продовжити заглиблюватися в міжнародні науки в магістратурі.

(Уполу) Університет Палацкого

У цьому університеті дану програму можна вивчати на філософському факультеті в рамках бакалаврату за спеціальністю Міжнародні відносини та безпека, яку студент зможе скомбінувати і доповнити такими напрямками, як політологія, європеїстика і дипломатія або політична комунікація і політичний маркетинг. Розширити свої знання і перпективи випускники зможуть, доповнивши своє портфоліо дипломом магістра.

Масариков Университет

У цьому навчальному закладі на факультеті Соціальних наук є прекрасна можливість вивчати Міжнародні відносини, як самостійну спеціальність, так і поєднувати програму з рядом споріднених напрямків, що доповнюють і розширюють можливості випускника. Після бакалаврату реалізувати свої знання на більш високих позиціях дозволить магістерський ступінь, який також пропонується факультетом.

Зв'яжіться з нами