Містична Прага:12.06.2019

містична прага

Що насправді несуть в собі містичні вулички?

12 червня містична Прага відкрилася нашим студентам літніх освітніх програм у всій красі – все те, що раніше було приховано за фасадами сучасного життя, ділової спішки або спалахів фотоапаратів туристів залишилося в минулому – за лічені секунди ми поринули в легенди, давні оповіді про місто і подивилися на історичні вулиці абсолютно новим поглядом. Не дарма місто часто виявляється майданчиком для зйомки містичних фільмів.

Якщо колись, прогулюючись по Празі, ви зловили себе на відчутті чогось потойбічного або магічного, то це не просто так, адже це місто має найбільшу кількість місцевих легенд і оповідань про духів і привидів! Хто знає, можливо все це не просто розповіді?

Таку прогулянку найкраще здійснювати у вечірній час, адже, як кажуть екскурсоводи, в вечірньому освітленні Прага і її історії відкриваються з абсолютно незвичайного боку: наприклад, історія про вершника без голови, який до сих пір бродить по вулицях, розповіді про княжну Либуше, що володіє даром бачити майбутнє, а також про знаменитого Голема, виліпленого з глини виродка, який став жертвою свого творця-алхіміка Махараль. Є гіпотеза, що ім’я “Голем” походить від “гелем”, що на івриті означає необроблений матеріал. Голем був створений за каббалістичним вченню і був призначений для отримання єврейській громаді.

Звичайно, все це звучить як казка, але історично підтверджено, що Прага і справді була колись центром зосередження найвідоміших алхіміків свого століття, які стікалися сюди з усієї Європи з ініціативи самого Рудольфа II, який мріяв віднайти філософський камінь. Відомо, що він активно спонсорував заняття алхіміків, вивчав каббалу і сам всіляко цікавився окультними науками. Частина покликаних їм вчених жили на Златій вуличці, куди МСМ вже водили студентів в рамках екскурсії на Празький Град.

Ті, хто вважали себе магами і відьмами, алхіміками і астрологами влаштувалися в Празі ще в далекому середньовіччі, ще до того, як був побудований Карлів міст.

Екскурсія була дійсно цікава навіть тим, хто не особливо цікавиться історією, – студенти досліджували кожен закуток, що володіє історією, і подивилися на місця, де жили ті самі овіяні легендами персонажі.