Логістика в Чеських ВНЗ

Логістика – це досить складна система, що використовується практично у всіх сферах діяльності, при грамотному використанні якої будь-яке підприємство буде успішним. В даний час посада Логіста необхідна практично в будь-якій компанії, оскільки завдяки логістиці безперервно відбувається кругообіг товарів та транспортних перевезень, плануються та регулюються інформаційні, фінансові та матеріальні ресурси.

У цій галузі розрізняють кілька напрямків:

 • виробнича логістика;
 • закупівельна логістика;
 • транспортна логістика;
 • інформаційна логістика;
 • розподільча логістика.

Завданням логістики є оптимізація процесів транспортування товарів чи людей, забезпечення доставки:

 • в призначений час;
 • у призначене місце;
 • у певній кількості;
 • у потрібній якості та з певним сервісом;
 • за оптимальних витрат.

Логіст, у свою чергу, завжди повинен бути поінформований про актуальне місце розташування товару, про етапи його обробки і щохвилини готовим до вирішення питань протягом усього процесу доставки на шляху до одержувача. Велике значення у цій професії мають практичні навички та особисті якості. Логісти повинні мати високу дисциплінованість і стійкість до прийняття рішень у разі непередбачених ситуацій у робочому процесі (зрив термінів, поломка транспорту, недобросовісна робота постачальників або співробітників).

З урахуванням важливості цієї професії, абітурієнти можуть вивчити їх у Чехії у таких вузах:

 1. ČVUT – Технічний університет у Празі:

Транспортний факультет пропонує навчальну програму «Логістика та керування транспортними процесами» у рамках бакалавріату, з можливістю подальшого вдосконалення навичок та знань вже у магістратурі.

 1. UTB – Університет Томаша Баті у Зліні:

Пропонує вивчити Логістику на факультеті «Логістики та кризового управління» у вигляді бакалаврської програми та продовжити заглиблюватись у професію вже у магістратурі за програмою Безпека логістичних систем.

 1. UPCE – Університет Пардубіце:

Логістика можна вивчати на «Транспортному факультеті Яна Пернера» у вигляді бакалаврської програми, після якої кожен студент може вибрати більш вузький напрямок вже в магістратурі – транспортний менеджмент, маркетинг і логістика або технологія та управління транспортними процесами.

 1. TUL – Технічний Університет у Ліберці:

Пропонує підійти до вивчення Логістики з погляду інформаційних технологій, пропонуючи бакалаврську програму Інформатика та логістика на факультеті «Мехатроніки, Інформатики та Міждисциплінарних наук».

 1. VŠE – Вища Школа Економіки у Празі:

У цьому університеті Логістичні процеси вивчаються в рамках багатьох спеціальностей, наприклад, як Міжнародна торгівля, де міжнародні торгові операції є провідним предметом, або Торговий менеджмент, який теж нерозривно взаємопов’язаний з логістикою.

У всіх університетах, перш за все, має на меті випустити висококфаліфікованих фахівців, а значить великий наголос робиться на практичне застосування отриманих знань, що дає гарантію успішного працевлаштування, а в багатьох випадках це відбувається ще в процесі навчання.

Зв'яжіться з нами