Лайфхак для майбутніх студентів

student, life hacks, eurostudy

Самим хвилюючим часом в житті іноземного студента є його перший рік навчання за кордоном. Все здається абсолютно новим і незвичним. Щоб полегшити життя майбутньому першокурснику ми ділимося з вами корисними порадами.

Навчання в Чехії

Ваша головна мета приїзду – отримати якісну чеське освіту. Перший час вас чекатимуть труднощі. Але не варто турбуватися! Вам потрібен час на адаптацію, а далі все буде прекрасно. Ось кілька порад.

 1. У разі якщо вам щось не зрозуміло перепитайте ще раз.
 2. Включайте диктофон на лекціях. Це дозволить прослухати матеріал вдома ще раз.
 3. Приділяйте навчанню досить часу і тоді в майбутньому вам буде набагато легше.
 4. Користуйтеся додатковими ресурсами чеської мови, які ви зможете знайти в інтернеті.
 5. Не лінуйтеся і не пропускайте заняття під час підготовчих мовних курсів. Продуктивне вивчення чеської мови в перебігу року дозволить вам досягти рівня В2.

Проживання

 1. Місця в університетських гуртожитках розлітаються дуже швидко, тож варто забронювати їх заздалегіть.
 2. Якщо ви не уявляєте життя в гуртожитку, знайдіть однодумців і орендуйте квартиру. Але цін на аренду житла істотно вищі, ніж ціни в гуртожитках. Крім того, будьте готові до того, що вам доведеться заплатити наперед за два місяці проживання.
 3. Якщо ви вирішили переїхати на квартиру зі студентської резиденції, не забудьте уточнити у адміністрації, за який термін ви зобов’язані попередити їх про зміну місця проживання, щоб потім не платити зайвого.

Харчування

 1. Не секрет, що найдешевше виходить харчуватися вдома. Правда, не завжди виходить знайти час на готовку. Доброю заміною стане обід в університетській їдальні. Ціни вас приємно здивують.
 2. Для тих, хто любить готувати їжу вдома, рекомендуємо заздалегідь скласти список продуктів. Перед походом до супермаркету загляньте на сайт kupi.cz. Там можна порівняти ціни і знайти найвигіднішу пропозицію по кожному з товарів.
 3. У Чехії дуже поширені «Vietnamské večerky». Це невеликі продуктові магазини поруч з будинком. Вони працюють допізна, але ціни в них набагато вище, ніж в звичайних супермаркетах.

 Подорожі

 1. Досить дивно було б не скористатися довгостроковою візою і не помандрувати по Європі. Якщо купувати квитки за кілька місяців до поїздки, то навіть ціни на авіапереліт можуть дуже сильно порадувати. Підпишіться на розсилку всіх лоукост і дізнавайтеся про розпродажі безпосередньо від авіакомпаній.
 2. Ще дешевше вийдуть переїзди на комфортабельних автобусах, маршрутна мережа яких покриває мало не всі європейські міста. RegioJet, FlixBus і інші автобусні компанії часто пропонують квитки всього по 1 євро.

Знижки

 1. Не забудьте оформити карту ISIC чи ALIVE, в Європі вона дає студентам можливість заощадити на підручниках, на канцелярії, вхідних квитках і навіть подорожах.
 2. З 2018 року для всіх студентів були введені великі знижки на проїзд в громадському транспорті. Найдешевше вийде проїзний на рік. Його вартість становить всього 1280 чеських крон (50 євро).
 3. Чехи дуже люблять економити. Щотижня в супермаркетах діють знижки на певний асортимент товарів. А в святкові дні відмінні пропозиції і знижки до -50%. Будьте чехами! Економте!
 4. Зробити перший рік перебування в Чехії спокійним – одна з першочергових задач Міжнародного Союзу Молоді. У студентському відділенні МСМ з абітурієнтами розбирають всі найважливіші питання в тому числі і ті, що описані в статті.

У період підготовчих курсів наші куратори забезпечують студентів 100% інформаційною підтримкою.

Зв'яжіться з нами