Екскурсія в DOX: 14.07.2019

екскурсія в dox msm

Знайомимося з празьким сучасним мистецтвом

14 липня студенти у студентів літніх програм МСМ відбулася екскурсія в DOX, знаменитий центр сучасного мистецтва, в якому в цей день виставлялися інсталяції “Art-Brut-All” Садофского і Трантіна.

На виставці студенти зрозуміли, як це – вийти за рамки звичайного сприйняття, і розглядати предмети мистецтва не як естетику, а як засіб вираження досвіду художника і спосіб повідомити цьому світові щось нове, порушуючи всі правила гри.

Самі художники пояснюють свою творчість тим, що сучасні категорії естетики виходять далеко за рамки “художнього світу”, який ми звикли сприймати. Барвисті, соковиті і інтригуючі предмети мистецтва – іноді здаються цинічними і радикальними, але тільки на перший погляд!

В той же день в центри виставлялася і роботи Єви Йірічни в честь її ювілею – найвідомішого архітектора чеського походження, прихильниці стилю хай-тек з елементами природньої і мінімалістичною культури. Раціональний підхід в поєднанні з інтуїцією – негласний слоган дизайну архітектора.

У роботах Евра використовувала скло і метал, що дозволяє додавати більше природного освітлення в інтер’єри, а разом з тим елегантність форми, гармонію між формою і її призначенням, – іншими словами, приносячи практичність укупі з естетикою.

Студенти також могли відвідати експонат, присутній в “Доксі” з 2016-го року – розміром в 42 метра в довжину і 10 метрів у ширину. Директор “Докса” Леош Валка протягом декількох років займався ідеєю створення “Гуллівера”, який ідеологічно б уособлював образ мрії дванадцятирічного хлопчика – оптимістичного ідеалу про нову технологічну еру, конструкцію, яка б контрастувала з бетонної стіною центру. “Гулівер” нагадує гігантський дерев’яний дирижабль, який ніби зовсім випадково приземлився на дах центру. Експонат відображає мрію людини про політ у небо і про утопічному світі, і саме тому носить назву одного з найбільш утопічних творів літератури.

Усередині експоната, що відображає критичну рефлексію сучасного і старого світу, можна було посидіти і розслабитися, а також зняти кілька незвичайних фотографій на пам’ять про незвичайний досвід – деякі з них ви знайдете в нашому Інстаграм, де ми часто висвітлюємо поїздки та екскурсії для студентів літніх, осінніх , зимових і весняних програм. Крім виставок студенти могли відвідати місцеве кафе і ознайомитися з книгарнею, де продаються книги про класики і останні новинки сучасного мистецтва.