Студенти відвідали батьківщину великих композиторів
14 липня біля студентів літніх програм Міжнародного Союзу Молоді відбулася поїзка до Відня за новими враженнями і незвичайними відкриттями. Відень подарувала нам композиторів Бетховена, Шуберта, Штрауса і Моцарта, який згадував, що для нього Відень – найкраще місто!
Що ще ви знаєте про Відні? На екскурсії студенти дізналися, що це кулінарна батьківщина шніцеля, штруделя і, звичайно, віденської кави! Цікаво, що перша людина, який навчив європейців пити каву був українець. Свою першу кав’ярню «Під синьою пляшкою» жителі Відня відвідали лише в 17 столітті, коли її відкрив українець Юрій Кульчицький – купець, дипломат і розвідник.
Кульчицький отримав мішки кави як трофей з турецького табору, який захопили австрійці. Що лежить в декількох сотнях мішків жителям Відня було спочатку невідомо – саме Кульчицький розповів як варити каву і став активно привчати всіх до нового напою. Так Європа і дізналася смак гіркого, але смачного напою, без якого сьогодні жодна людина не уявляє свій ранок! Цікаво, що спочатку турецьку каву не відповідав смаку австрійців – Кульчицькому доводилося особисто вбиратися в турецькі костюми і пропонувати каву всім зустрічним задешево. Однак поки в напій не були додані цукор і молоко, ніхто його пити не хотів. Так, методом експерименту, народився знаменитий “віденська кава” або “меланж”. Також Кульчицький завів моду на те, щоб любителі кави також купували “kipfel” – рогалик, що нагадує французький круасан, але зі здобного тіста.
Студенти теж мали мали можливість покуштувати знаменитий напій після того, як пройшлися по Площі Марії Терезії, де знаходяться Музей історії мистецтв і Музей природознавства, відвідали Собор Святого Стефана на площі Штенфансплатц, а також подивилися на Південну вежу собору. Вільний час студенти приділили тому, що вирушили перекусити в одному із затишних віденських ресторанчиків або прогулятися по сувенірним магазинам.
Сподіваємося, що після цієї поїздки у вас залишилася маса приємних вражень! Нижче ви можете переглянути фотозвіт “Поїздка до Відня за новими враженнями” – не забувайте, що частина фото з екскурсій студентів регулярно з’являється в Інстаграм.