Давид Черні і його скульптури в Празі

Практично у кожному великому місті так чи інакше відчувається своя атмосфера, яка створювалася десятками, а іноді і сотнями років завдяки роботам архітекторів, художників, скульпторів. Відмінні риси тієї чи іншої роботи, які притаманні кожному творцеві, вдихають в життя міста якийсь особливий наліт оригінальності і неповторності. Такі імена як Мікеланджело, да Вінчі, більш пізні Фредеріко Бартольді, Френк Ллойд Райт відомі широким масам. Ці люди внесли величезний вклад в мистецтво в різних його проявах. Однак сучасники не відстають. В даний час існує чимало талановитих людей, які вносять свою лепту в розвиток і зовнішній вигляд того чи іншого місця.

Давид Черні – чеський скульптор, чиє ім’я викликає цілу гаму емоцій у справжніх цінителів сучасного мистецтва. Цей, поза всякими сумнівами, талановитий чоловік представляє суспільству все нові і нові роботи, кожна з яких може змагатися з попередньою в плані сміливості і ексцентричності. Його приголомшливі уяву скульптури вже давно стали національними пам’ятками поряд з прекрасними чеськими замками і мостами. Той, хто вважає, що Чехія це спокійна країна, в якій все ніби просякнуте древньою історією, просто не бачив роботи Давида Черні! Вони абсолютно дивним чином вписуються в образ сучасної Праги і справляють незабутнє враження на тих, хто побачив їх уперше.

Свою першу скульптуру Черні створив ще студентом. До речі, освіту він здобув у Вищій школі прикладного мистецтва – найвідомішому чеському навчальному закладі, який випускає архітекторів, дизайнерів, художників і мультиплікаторів. Можна сказати, що зародження перфомансу в Чехії почалося саме з того моменту. Зараз подивитися на роботи цієї епатажної творчої особистості можна не тільки на вулицях Праги. Деякі композиції представлені в Польщі і Сполучених Штатах, а також в галереях сучасного мистецтва.

Ну а на рожевий танк, який зробив Давида Черні в одну мить знаменитим і шанованим публікою, можна подивитися в військово-технічному музеї в передмісті Праги.

Contact Us

I consent to my data being store in line with the Privacy Policy