Чехія та Швейцарія: дві сторони однієї Європи

half of Czech town and Switzerland city of one picture msmstudy.eu

Що спільного має батьківщина найсмачнішого шоколаду та країна всесвітньо визнаного пива?

Кожна країна по-своєму унікальна і кожна славиться чимось у всьому світі. Які асоціації у вас є, коли згадується Чехія та Швейцарія? А якщо взяти ці дві країни разом? Міжнародний Союз Молоді (МСМ) готовий розширити ваш кругозір, і саме тому, спеціально для вас, ми підготували найцікавіші факти, які є в Чехії та Швейцарії!

Чехія та Швейцарія регулярно очолюють різні рейтинги провідних країн світу: виходячи з безпеки, середнього доходу та рівня щастя.

Якщо говорити про безпеку, то варто відзначити, що військова служба в чеській армії є добровільною, але від служби в армії Швейцарії вам доведеться “одкупитися” – для цього вам потрібно дати 3% всього доходу, який ви заробили до 30 років.

Населення цих двох країн дуже мале – у Чехії проживає трохи більше 10 мільйонів жителів, у Швейцарії трохи менше – 8 мільйонів. Але цікавим фактом є те, що в обох випадках кількість іноземних резидентів перевищує 20%! Чехія та Швейцарія дуже толерантні і доброзичливі до всіх мігрантів.

Найбільш експортовані товари Швейцарії – це шоколад. Але Чехія експортує більшість продуктів автомобільної промисловості, мобільних телефонів та іншої електроніки.

Лише одне місто Швейцарії (Лозанна) обладнане метро. Вагони в ньому рухаються виключно над землею і без допомоги машиніста. У Чехії метро можна знайти лише в його столиці Празі. Однак тут вагонами все одно керують люди і рухаються під землею.

Якщо говорити про столиці – цікавий факт, що в конституції Швейцарії столиця взагалі не вказана! А Берн – столиця лише за загальним визнанням людей, але ніяк не юридично.

Спорт у Швейцарії неймовірно популярний! Багато її мешканців є напівпрофесіоналами в якійсь спортивній галузі або, принаймні, членом спортивних асоціацій. У Чехії все так само – знайти людину, яка так чи інакше не любить спорт, майже неможливо!

Між Чехією та Швейцарією 875 кілометрів – 8 годин їзди. Однак чехи можуть насолоджуватися красою гір, не виходячи зі своєї країни – популярний національний парк та заповідник, який розташований на кордоні з Німеччиною символічно називається – Чеська Швейцарія! Краса цього місця захоплює дух.

Ще одна відмінна риса цих двох країн – високий рівень та престижність їхньої освіти! Особливо в індустрії гостинності!

Міжнародний Союз Молоді (МСМ) підготував для вас унікальну програму подвійного диплома, яка допоможе вам отримати 2 європейські дипломи всього за 3 роки! Економте час, гроші та відкрийте для себе власні цікаві факти про дві прекрасні країни в серці Європи!

Зв'яжіться з нами