Будинкові знаки – символи старої Праги

Прекрасна і дивовижна Прага в якомусь роді абсолютно унікальне місто. Історичні події зробили її багатою духовно і культурно, яка має свої особливості та відмінні риси. Одним з найцікавіших явищ старої Праги є будинкові знаки.

Для сучасної людини вони представляються в більшій мірі лише архітектурним шиком, примхою господаря будинку. Однак це не зовсім так. Насправді будинкові знаки – це особлива річ, яка може багато чого розповісти про попереднього власника, рисах характеру, роді діяльності.

Чехи, як ніхто інший, високо цінують і шанують всілякі деталі, і в подібних тонкощах їм немає рівних. Ось і будинки у них несхожі один на одного і ніби є окремими живими організмами.

Виникнення будинкових знаків набуло широкого поширення приблизно в другій половині 14- го століття. Право на родове ім’я, яке передавалося з покоління в покоління, мали тоді тільки дворяни. І саме знаки на будинках, як прообраз сучасної нумерації, служили певною ідентифікацією. Чого тільки не можна зустріти на фасадах знатних будинків! Золоті лілії, витончені глечики, гарчащі леви, грізні ведмеді – це лише деякі приклади.

Будинковий знак огортає будинок певною таємничістю. Створюючи навколо сімей легкий відтінок містицизму, вони привертали увагу цікавих. Але разом з тим були своєрідними оберегами від поганих думок і поглядів.

В даний час кількість будинкових знаків в Празі значно скоротилась. Однак ті, які як і раніше красуються на найвидніших місцях, мають статус якогось культу давно минулої епохи. Слід її хоч і потьмянів, але все ж дещо як зберігся до наших часів. І це прекрасно.

Зв'яжіться з нами