5 спеціальностей майбутнього в університетах Чехії

В університетах Чехії пропонується безліч спеціальностей з різних напрямків: технічні, гуманітарні, медичні, економічні та багато інших. Без сумніву, кожен абітурієнт знайде програму, яка підходить саме йому, здобуде якісну європейську освіту, а потім, матиме все необхідне для побудови кар’єри міжнародного рівня.

Чеський портал новин Hospodářské noviny опублікував список спеціальностей, які будуть затребувані в найближчому майбутньому. На думку експертів, до списку входять такі напрямки, як:

  • Біохімія
  • Біомедична інженерія
  • Промисловий дизайн
  • Нанотехнології
  • Кібернетика

Випускники чеських університетів, які отримали спеціальність «Біохімія», розпочинають трудову діяльність ще впід час навчання, можуть працювати у великих міжнародних біотехнологічних чи фармацевтичних компаніях, з можливістю організації свого підприємства у разі розвитку успішного та перспективного проекту.
«Біомедична інженерія» – дуже перспективна спеціальність, вже сьогодні медичні клініки та компанії-постачальники медичного обладнання відчувають нестачу в працівниках, а отже, зацікавлені у молодих та прогресивних спеціалістах даного напряму. Необхідність розробки та створення медичного обладнання, приладів, комп’ютерних систем та програмного забезпечення, що використовується у охороні здоров’я, призводить до щорічного розширення кількості місць в університетах для абітурієнтів. Ще під час навчання студенти починають активно співпрацювати з клініками та медичними фахівцями.

«Промисловий дизайн» є спеціальною послугою з розробки продуктів та систем, які оптимізують значення та зовнішній вигляд товару для взаємної вигоди виробника та кінцевого покупця. Промисловий дизайн досить широко використовується починаючи від проектування предметів щоденного споживання до автомобілебудування. У цій спеціальності робиться акцент на розвиток креативного мислення і здатність проектувати різні продукти. В університетах Чехії студенти, котрі навчаються за спеціальністю «Промисловий дизайн» починають працювати над конкретними проектами компаній, будучи студентами. Особливістю навчання є зарубіжні стажування.

«Нанотехнології» – навчальна програма, після закінчення якої ви гарантовано будете високооплачуваним фахівцем. Випускників даної спеціальності охоче приймають на роботу до науково-дослідних інститутів, компаній, що займаються ядерно-фізичними, медико-технічними та хіміко-технологічними розробками.

Кібернетика – це наука про зв’язок навколишньої дійсності з інформаційними технологіями. На сьогоднішній день знайти високопрофесійного фахівця у галузі кібернетики для компаній не просте завдання, що викликає великий попит на випускників даної спеціальності. Ще під час навчання студенти отримують запрошення на стажування від таких гігантів у сфері комп’ютерних технологій як Google та Microsoft, а також великих європейських автомобільних компаній.

Зв'яжіться з нами